WORLDCHEM

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

A-) ALICININ TÜKETİCİ OLMASI HALİNDE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- SATICI

Ünvanı : M.Z. KİMYASAL ÜRÜNLER VE TEMİZLİK MALZEMELERİ GIDA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

 
Adresi :

Telefon :

Faks : 

Email :

MADDE 2- KONU

İşbu mesafeli satış sözleşmesi nin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait ………………………… internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

………………………… sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

…………………………… sitesinden , elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder.

SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

Alınan Ürün /Ürünler
Adı , kodu : ; … adet
Toplam Satış Bedeli : …. -TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı/Banka Havalesi (EFT)
Teslim Edilecek Kişi :
Telefon numarası :
Teslim Edilecek Adres :
Fatura Edilecek Kişi/Kurum :
Fatura Adresi :
Vergi Dairesi :
Vergi Sicil Numarası :
Kargo Ücreti : … -TL

 

MADDE 4- ÖN BİLGİLENDİRME FORMUNUN KABULÜ

 

ALICI, …………………………….. internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri iş bu sözleşmenin kurulmasından önce okuyup bu bilgileri eksiksiz ve doğru olarak edindiğini ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

MADDE 5-TESLİMATA İLİŞKİN HÜKÜMLER

 

5.1 SATICI Sözleşme konusu ürün, ALICININ geçerli siparişinin kendisine ulaştığı andan itibaren, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI‘nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak, ALICIYA veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim eder. Bu süre, satıcı tarafından alıcıya yazılı olarak bildirilmek koşuluyla 10 gün uzatılabilir.

 

5.2 Teslimata ilişkin masrafların kime ait olacağı hususu ön bilgilendirme formunda açıklandığı gibidir.

 

5.3 Sözleşme konusu ürün, ALICI‘dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI‘ya aittir.

 

5.4 SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

5.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI‘ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI‘nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

5.6 Ürünün tesliminden sonra ALICI‘ya ait kredi kartının ALICI‘nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI‘ya ödememesi halinde, ürünün ALICI‘nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI‘ya geri gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI‘ya aittir.

 

5.7 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI‘ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI‘nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 15 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

 

5.8 Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, kullanım hatasından kaynaklanmaması şartıyla, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI‘ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

 

5.9 ………………………….. den kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 

5.10 Alıcı, ………………………………. internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

 

5.11 Sevkiyat : Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo Şirketine verilir.

 

5.12 Teslimat  : Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.

 

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir.

 

Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.

MADDE 6- CAYMA HAKKI

 

ALICI; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) iş günü içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ya aittir. Cayma hakkının kullanılması için 14 iş günlük süre içinde SATICI’ya iadeli taahhütlü posta, faks veya e-posta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,

 1. a) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
 2. b) Cayma hakkını kullanırken belirtilen dilekçe,
 3. c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 4. d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasında itibaren en geç 15 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve alıcıyı borç altına sokan belgeleri ALICI’ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 5. e) ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

 

MADDE 7- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca, tüketici, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz. Satılan tüm ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün hiç kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Kişiye özel ölçü ve ürünler SATICI tarafından iade alınamaz. Hijyen gerektiren küpe vb ürünler SATICI tarafından iade alınamaz. Cayma hakkı kullanılmak istenen ürünler kullanılmamış olmalıdır. Bir defaya mahsus paketi açılan teknolojik ürünler SATICI tarafından iade alınamamaktadır.

 

MADDE 8 – GARANTİ

 

Kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ve temizliği yapılan ürünler her türlü üretim hatasına karşı aşağıda belirtilen şartlar dahilinde …………….. garantilidir:  Satıcının garanti sorumluluğu yalnızca 4077 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.

 

MADDE 9 – GİZLİLİK

 

Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

 

Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

 

Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

 

Alıcıya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri alıcıya onayı sonrasında gönderilebilir.

MADDE 10- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, ilgili Bakanlıkça ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI‘nın veya SATICI‘nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri ve İzmir Tüketici Mahkemeleri ile icra daireleri yetkilidir.

 

MADDE 11- SÖZLEŞMENİN GEÇERLİLİĞİ

İşbu sözleşme, ALICI tarafından (“okudum, kabul ettim” seçeneği işaretlenmek suretiyle) internet ortamında onaylanması ile sözleşme ve sipariş geçerlilik kazanır.

 

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. …./…../…..

 

 

 

B-) ALICININ TACİR OLMASI HALİNDE TİCARİ NİTELİKLİ MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR:

 • SATICI

Unvanı                 : M.Z. KİMYASAL ÜRÜNLER VE TEMİZLİK MALZEMELERİ GIDA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adresi                  : …………………………………………………………………………………

 

Mersis No : …………………………………………………………………………………

 

Telefon                : …………………………………………………………………………………

 

Faks                     : …………………………………………………………………………………

 

E-Posta                : …………………………………………………………………………………

 

Bundan böyle kısaca “SATICI” olarak anılacaktır.

 • ALICI

Unvanı                 : …………………………………………………………………………………

 

Fatura Adresi       : …………………………………………………………………………………

 

Vergi Dairesi        : …………………………………………………………………………………

 

Vergi No              : …………………………………………………………………………………

 

Mersis No : …………………………………………………………………………………………

 

Varsa KEP           : …………………………………………………………………………………

 

Telefon                : …………………………………………………………………………………

 

Faks                     : …………………………………………………………………………………

 

E-Posta                : …………………………………………………………………………………

 

Bundan böyle kısaca “ALICI” olarak anılacaktır.

ALICI ve SATICI bundan böyle tek başına “Taraf” ve birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.

Bu Sözleşme, 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanuna göre faaliyette bulunan SATICI ile gerçek veya tüzel kişi tacir olan ALICI arasında akdedilmiştir.

İnternet Sitesinde yer alan “Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi”, diğer şartlar ve politikalar ALICI için bağlayıcı ve geçerlidir.

Taraflar 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümleri kapsamda tacir olduklarından ve/veya Sözleşme konusu iş her halükarda “ticari iş” niteliğini haiz olduğundan, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili ikincil mevzuat bu Sözleşmeye konu iş ve işlemler bakımından uygulama alanı bulmaz. ALICI, tüketiciler için geçerli olan, tüketici mevzuatından doğan hükümlerin ve cayma hakkı, ön bilgilendirme formu vb. hak ve yetkilerin kendisi için geçerli olmadığını bildiğini ve hiçbir surette bu gibi hususları ileri sürmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 • SÖZLEŞMENİN KONUSU:

Bu Ticari Nitelikli Mesafeli Satış Sözleşmesinin (bundan böyle “Sözleşme” olarak anılacaktır) konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait olan …………………………………..  (bundan böyle “İnternet Sitesi” olarak anılacaktır) alan adı altındaki İnternet Sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, İnternet Sitesinde ve aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak, Tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

 • SİPARİŞ KONUSU ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:
 • Bu Sözleşmenin konusunu teşkil eden ve ALICI tarafından satın alınan ürünlerin türü, miktarı, marka / modeli, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, aşağıdaki gibidir:
 • ÜRÜN BİLGİLERİ

Ürün Türü                        : …………………………………………………………….

 

Marka/Model                   : …………………………………………………………….

 

Adedi                               : …………………………………………………………….

 

Teslimat Adresi               : …………………………………………………………….

 

Teslim Edilecek Kişi        : …………………………………………………………….

 

Teslim Şekli                    : …………………………………………………………….

 

Fatura Adresi                  : …………………………………………………………….

 

 • ÜRÜN FİYATI

 

Ürünlerin Toplam

Fiyatı                               : …………………………………………………………….

 

Ürünlerin Toplam

Vergisi (KDV)                  : …………………………………………………………….

 

Toplam Kargo Ücreti      : …………………………………………………………….

 

Toplam Teslim Fiyatı      : …………………………………………………………….

 

 • ALICI tarafından sipariş edilen ürün, ALICI’nın İnternet Sitesi’ne kaydettiği Teslimat Adresinde teslim edilecek olup; ALICI, ürünün yetkili kişilerce teslim alınmadığını ya da doğru adrese teslim edilmediğini ileri sürerek SATICI’dan her ne nam altında olursa olsun herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunamaz. Teslimat adresine ilişkin bilgilerin doğruluğundan münhasıran ALICI sorumludur.
 • SATICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ:
 • SATICI TARAFINDAN İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN ÜRÜN SATIŞI YAPILMASI VE BUNUN İÇİN UYGUN ELEKTRONİK ORTAMIN SAĞLANMASI:
 • SATICI kendisine ait olan ……………….İnternet Sitesi üzerinden gerçekleştirdiği ürün satışı için gerekli teknik altyapıyı ve elektronik ortamı sağlar.
 • Ürün fiyatları İnternet Sitesinde ilan edilir. Bu fiyatlar aksi İnternet Sitesinde özel olarak belirtilmediği müddetçe KDV hariç fiyatlar olup; kargo ücreti vb. masrafları içermez. İnternet Sitesinde ilan edilen fiyatlar, SATICI tarafından güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir.
 • SATICI, elektronik ortamda satışa sunduğu ürünlerin fiyat ve ürün özelliklerini her zaman, dilediği şekilde tek taraflı olarak değiştirme ve düzenleme hakkını saklı tutar. Satılan ürünün fiyat ve özelliklerinde hata olması halinde, SATICI bunu ALICI’ya bildirir. ALICI böyle bir durumda,
 1. siparişin düzeltilmesini talep edebilir. Bu durumda ALICI varsa aradaki fiyat farkını öder ve sipariş ALICI’ya düzeltilmiş fiyat ve/veya özelliklere uygun olarak teslim edilir.
 1. siparişini iptal edebilir. Bu durumda ALICI tarafından ödenmiş olan ürün bedeli ALICI’nın iptal talebini takip eden 15 (onbeş) iş günü içerisinde ALICI hesabına iade edilir.

ALICI her ne sebeple olursa olsun, SATICI’dan bu nedenle sair herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunmayacağını peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

 • SATICI, sözleşme konusu ürünü İnternet Sitesinde ve bu Sözleşmede belirtilen niteliklere uygun olarak ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile ALICI’ya teslim eder.
 • SATICI tarafından yapılan ürün satışı SATICI’nın kendi stokları ile sınırlıdır. Ürünün SATICI’nın internet sitesinde teşhir edilmesi SATICI tarafından ürünün stokta bulunduğunun taahhüt edildiği şeklinde yorumlanamaz. SATICI stokta bulunmayan ya da tükenen ürünlerin teslimatını yapmaktan imtina edebilir, siparişi iptal ederek ALICI tarafından ödenen ürün bedelini siparişin iptalini takip eden 15 (onbeş) iş günü içerisinde ALICI hesabına iade edebilir.
 • SATICI dilediği tüm alıcılara doğrudan hizmet vermekte ve ürün satışı yapmakta serbesttir.
 • SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN ALICIYA TESLİM EDİLMESİ:
 • Sözleşme konusu ürünün ALICI’ya teslim edilmesi için bu sözleşmenin ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanması ve Ürün bedelinin ALICI’nın İnternet Sitesinde tanımlı ödeme vasıtaları üzerinden ödenmiş ve ödemenin SATICI hesabına ulaşmış olması şarttır. Herhangi bir nedenle ALICI tarafından ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünü teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
 • Ürün teslimatı sipariş tarihini takip eden 20 (yirmi) iş günü içerisinde yapılır. Cumartesi ve Pazar günleri ile resmi tatil günlerinde verilen siparişler, ödeme bilgisinin onayını takip eden ilk iş günü verilmiş kabul edilir.
 • Aksi belirtilmediği müddetçe, teslimat masrafları ALICI`ya aittir. Bu masraflar, ürün satışı esnasında ürün fiyatına ilave edilerek ödeme esnasında ALICI’dan tahsil edilir. SATICI, münhasıran kendisinin serbestçe tayin edeceği bazı hallerde teslimat masraflarını ALICI’ya yansıtmayabilir. SATICI’nın hangi koşullarda teslimat masraflarını karşılayacağını tayin etme hakkı münhasıran kendisine ait olup; her ne nam altında olursa olsun teslimat ücretine ilişkin herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.
 • SATICI, verilen siparişlerin mevcut stok ve lojistik imkânlarına göre hızlı bir şekilde ALICI’ya teslimini gerçekleştirmek için azami çaba gösterir. Ancak SATICI, stok tükenmesi ve benzeri ticari imkânsızlık halleri, beklenmeyen haller, hukuken mücbir sebep sayılan durumlar veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü haller nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ve/veya ürün teslimi imkânsız hale gelir ise, durumu derhal ALICI`ya bildirir ve ALICI’nın siparişini iptal eder.
 • Bu durumda ALICI’ya ödemiş olduğu ürün bedeli iptal tarihini takip eden 15 (onbeş) iş günü içerisinde nakden ve defaten iade edilir. SATICI, böyle bir durumda sözleşme koşullarını geç ifa etmekten veya ifa etmemekten dolayı sorumlu tutulamaz. Bu ve bunun gibi durumlar, SATICI bakımından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt olarak addedilmeyecek veya bu durumlar için SATICI’nın herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır.
 • Ürünün nakliyesi esnasında maruz kalabileceği hasarlardan doğabilecek zararlardan SATICI sorumlu değildir.
 • Teslim anında ALICI`nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI, edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI`nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya SATICI’ya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler ve bu kapsamda kargo şirketi tarafından SATICI’ya yansıtılabilecek ek taşıma hizmet bedeli de ALICI’ya aittir.
 • ALICI’nın talep ve talimatı ile satın alınan ürünün SATICI tarafından ALICI adresinden farklı bir adrese teslimi talep edilir ise, ürün teslimi bildirilen bu adrese gerçekleştirilir. ALICI bu şekilde yapılmış olan teslimatı kendisine teslim yapılmış gibi kabul eder. Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
 • SATICININ AYIBA KARŞI SORUMLULUĞU:
 • ALICI, sözleşme konusu ürünü kendisine teslimi esnasında muayene edecek hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır.
 • ALICI, kendisine teslim edilen üründe açıkça görülen bir ayıp olması halinde keyfiyeti 2 (iki) gün içerisinde SATICI’ya ihbar etmekle yükümlüdür. Aksi takdirde ALICI, ürünü kendisine teslim edildiği şekilde kabul etmiş sayılır.
 • Teslim anında açıkça belli olmayan ayıplar bakımından ALICI, teslim aldığı ürünü teslim tarihini takip eden 8 (sekiz) gün içerisinde incelemek ve incelettirmek ile şayet üründe bir ayıp tespit edilmesi halinde keyfiyeti aynı süre içerisinde SATICI’ya ihbar etmekle yükümlüdür. Aksi takdirde ALICI, ürünü kendisine teslim edildiği şekilde kabul etmiş sayılır.
 • ALICI, ayıp ihbarı ile birlikte İnternet Sitesi üzerinden iade talebi oluşturarak, ürünü eksiksiz olarak teslim aldığı şekilde SATICI’ya iade ermekle yükümlüdür. İadeye ilişkin gönderi ücretleri ALICI’ya aittir. Alıcı’nın teslim edilen ürünü herhangi bir nedenle iade edebilmesi için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden aynen geri gönderilmesi gereklidir. Ayrıca, faturanın tüm asıl ve kopyalarının da ürünlerle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
 • SATICI, ayıbın ALICI tarafından usulüne uygun olarak yapılan ihbar edilmesi ve ürünün 4.3.4. maddede izah edildiği şekilde kendisine iade edilmesi haline, ürünü inceler. Ürünün ALICI tarafından beyan edildiği şekilde ayıplı olduğunun tespit edilmesi halinde SATICI, ALICI’nın tercihine göre siparişi iptal ederek ALICI’ya iptal tarihini takip eden 15 (onbeş) iş günü içerisinde ödemiş olduğu ürün bedelini iade edebilir.
 • ALICI dilerse ayıplı ürünün yenisiyle değiştirilmesini de talep edebilir. Ancak iade edilen ürünün yenisinin stoklarda kalmaması veya zorlayıcı nedenlerle ürün değişimi yapılmasının mümkün olmaması hallerinde, SATICI iade talebini yerine getirmekten kaçınabilir ve siparişi iptal ederek ALICI’ya iptal tarihini takip eden 15 (onbeş) iş günü içerisinde ödemiş olduğu ürün bedelini iade edebilir.
 • ALICI, üründe ayıp tespit edilmesi durumunda her ne sebeple olursa olsun SATICI’dan mahrum kalınan kar, fiyat farkı, faiz veya masraf da dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, her ne nam altında olursa olsun herhangi bir doğrudan veya dolaylı zarar talebinde bulunmayacağını peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • ALICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ:
 • SATIŞ ÖNCESİ ÖN BİLGİLENDİRME:

ALICI, ………………………… internet sitesinde Sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı, adedi ve ödeme şekli, teslimat koşulları ve ürün satışına ilişkin tüm bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda kendi iradesi ile gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

 • ALICI’NIN BİLGİLERİNİ EKSİKSİZ VE DOĞRU BİR ŞEKİLDE BİLDİRMESİ:
 • ALICI, İnternet Sitesine üye olurken ve sipariş sırasında ticaret unvanı, e-posta adresi, telefon, adres, fatura bilgileri gibi kendisinden talep edilen tüm bilgileri eksiksiz, güncel, doğru ve hukuka uygun olarak bildirmekle yükümlüdür. SATICI, bu bilgilerin içeriğini ve doğruluğunu kontrol etmekle yükümlü değildir.
 • ALICI tarafından temin edilen bilgilerde herhangi bir yanlışlık ve/veya eksiklik olması nedeniyle Sözleşmenin hiç ve/veya gereği gibi ifa edilememesi nedeniyle SATICI sorumlu tutulamaz.
 • ÜRÜN BEDELİNİN ÖDENMESİ:
 • ALICI, ürün bedelini internet sitesinde tanımlı ödeme şekillerinden birini seçerek ya SATICI’nın banka hesabına havale yoluyla ya da kredi kartı ile gerçekleştirebilir.
 • ALICI tarafından siparişin verilmesinden itibaren 3 (üç) gün içinde ürün bedelinin ödenmemesi halinde, ALICI’nın siparişi otomatik olarak iptal edilir, bu Sözleşme hükümsüz hale gelir ve SATICI’nın ürün teslim yükümlülüğü doğmaz.
 • ALICININ NİHAİ ALICILARIN TALEPLERİNDEN KAYNAKLANAN SORUMLULUĞU:
 • ALICI’nın, SATICI’dan aldığı ve 3. Kişilere sattığı ürünlerden dolayı 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a, Borçlar Kanununa ve ilgili sair yasal mevzuat ve yönetmelik hükümlerine aykırı davranması nedeniyle 3. Kişilere karşı tüm hukuki ve cezai sorumluluk ALICI’ya aittir.
 • SATICI’nın her ne sebeple ve her ne nam altında olursa olsun, ALICI’nın ürün sattığı Kişilere karşı herhangi bir ödeme yapmak durumunda kalması halinde, ALICI, bu bedeli tüm ferileri ile birlikte herhangi bir ihtara gerek kalmaksızın SATICI’nın ilk yazılı bildirimi üzerine nakden ve defaten ödemeyi peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • ALICI, SATICI’nın bu nedenle uğrayacağı her türlü zararı herhangi bir talebe gerek kalmaksızın SATICI’nın ilk talebi üzerine nakden ve defaten tazmin etmeyi peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME:
 • Bu Sözleşme nedeniyle taraflar arasında vuku bulacak her türlü uyuşmazlığa Türk hukuku uygulanacak olup; uyuşmazlık halinde İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
 • MUHTELİF HÜKÜMLER:
 • Bu Sözleşme ile bağlantılı olarak yapılacak tüm bildirimler yazılı olarak e-mail, fax, iadeli taahhütlü posta, telgraf ya da noter yolu ile yapılacaktır.
 • Taraflar, bu Sözleşmeden doğabilecek her türlü uyuşmazlıklarda SATICI’nın ticari defter ve kayıtlarının, SATICI’nın sistemlerinde ve internet sitesinde saklanan verilerinin 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunun 193. maddesi gereği kesin delil teşkil edeceğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.
 • Taraflardan herhangi birisinin bu Sözleşmeden kaynaklanan bir hakkını kullanmaması ya da icra etmemesi, söz konusu haktan feragat edildiği anlamına gelmeyecek olup; söz konusu hakkın daha sonra kullanılması ya da icra edilmesi önünde engel teşkil etmeyecektir.
 • Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün herhangi bir nedenle kısmen ya da tamamen geçersiz, hukuka aykırı ya da uygulanamaz hale gelmesi durumunda, bu geçersizlik, Sözleşmenin bütününü ve diğer kısımların, hükümlerin geçerliliğini ve/veya uygulanabilirliğini etkilemez.
 • SATICI, bu Sözleşmeyi bildirimsiz olarak dilediği zaman kısmen veya tamamen devredebilir. Ancak ALICI bu sözleşmeyi veya herhangi bir kısmını başka bir tarafa devredemez. Bu türden bir devir girişimi geçersizdir.
 • Bu Sözleşme Taraflar arasında elektronik ortamda düzenlenmiş ve onaylanmıştır.